Spektakl teatralny
DELGADO FUCHS (Belgia, Szwajcaria): Długi błękitny wełniany płaszcz…
W cyklu: 22. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part
SPEKTAKL TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!
Delgado Fuchs to duet artystyczny, działający na styku różnych dziedzin (fotografia, wideo, taniec, moda, sztuki wizualne). Twórcy kolektywu tworzą spektakle i instalacje taneczne, które z założenia mają pobudzać widza do obserwowania ciała w ruchu poza ścisłym kontekstem tańca. Ich praca opiera się na dwuznaczności – oscyluje między powagą i trywialnością. Na własnym przykładzie, nieustannie zmieniając perspektywę, Delgado Fuchs ujawnia dwoistą naturę tożsamości i perspektywę wielości sposobów bycia. Wizytówką grupy jest prezentowany od 2007 roku projekt: „Długi błękitny wełniany płaszcz noszony z owalnie wydekoltowanym swetrem, skórzanymi spodniami w kolorze brzoskwini i czerwonymi nubukowymi butami na wysokich obcasach o spiczastych nosach
Marco Delgado – belgijski choreograf i tancerz o hiszpańskich korzeniach. Uczył się w Królewskim Konserwatorium w Brukseli, równolegle tańczył w klubie striptease o nazwie Happy Few. W latach późniejszych współpracował m.in. z Balet de Tenerife, z grupą Nomades oraz Bernie Ballet.
Nadine Fuchs – choreografka i tancerka urodzona w Szwajcarii. Studiowała taniec klasyczny i współczesny w Szkole Anny Woolliams i na SBBS (Schweizerische Ballettberufsschule) w Zurychu. Edukację zakończyła w szkole baletowej Rudra Béjart w Lozannie. Tańczyła w licznych zespołach tanecznych, m.in. w grupie Nomades. Od 2002 roku współpracuje z Marco Delgado.
Manifest
Atakować ostro i uspokajać.
Mówić o życiu, śmierci i seksie.
Nie przesadzać z choreografią.
Traktować z powagą sprawy trywialne.
Być radykalnym, nie będąc radykalnie nudnym.
Unikać miejsc znanych, ale też nieuczęszczanych.
Czy to ważne, żeby golić przed spektaklem włosy łonowe?
Czy to konieczne, by dawać z siebie wszystko?
Czy to konieczne, by nie pozwolić przysypiać publiczności?
Chcemy cieszyć się, że czujemy się na scenie świetnie i jesteśmy seksi.
Ciekawe, czy to wszystko jest rzeczywiście sztuką.
Światło: Regina Meier
Wideo: Bruno Deville
Premiera: 2007
Produkcja: Association Cie. Defu.
Koprodukcja: L’L –Bruxelles.
Miejsca dostępne tylko na parterze. Ilość miejsc ograniczona (60)!
UWAGA! Bilety zarezerwowane do 30.05. należy odebrać w ciągu tygodnia od daty dokonania rezerwacji. Bilety zarezerwowane po 30.05. należy odebrać najpóźniej do 06.06. włącznie!