Cykl

Wielka sztuka na ekranie

Przed nami kolejny sezon wyjątkowych reportaży z najważniejszych muzeów i galerii świata, zrealizowanych w jakości HD i DD Surround (z polskimi napisami). Tym razem dzięki twórcom cyklu Wielka sztuka na ekranie zwiedzimy, podążając za kamerami, aż pięć wystaw.
Zaczynamy wizytą w słynnej Tate Modern, by obejrzeć dzieła współtwórcy fowizmu – Henriego Matisse’a – w niecodziennym sztafażu w wykonaniu tancerzy z The Royal Ballet, przy akompaniamencie jazzu i bebopu. Czeka nas także odkrywanie tajemnic Dziewczyny z perłą, a później podziwianie prac Rembrandta, van Gogha, Moneta, Renoira, Cézanne’a, Degasa, Pissarra i innych.

Phil Grabsky – pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach umożliwi widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. Cykl Wielka Sztuka na Ekranie przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony.

Bilety: 25 zł

Zamówienia na seanse dla grup szkolnych przyjmuje Krzysztof Ociepa (tel. 797-334-384, e-mail: promocja@rialto.katowice.pl)

Zobacz zwiastun