Cykl

SK 2012 Street Art. Festival

Pierwsza edycja SK 2011 Katowice Street Art. Festival odbyła się w kwietniu 2011 r. i cieszyła się ogromną popularnością. Festiwal łączył spektakularne działania artystyczne z projekcjami filmowymi oraz akcjami warsztatowymi i edukacyjnymi. Druga edycja Katowice Street Art. Festival odbędzie się w dniach 20-29 kwietnia 2012. Kolejny raz będziemy mogli być świadkami niecodziennych wydarzeń artystycznych. W Kinoteatrze Rialto odbędzie się 5 projekcji w ramach: „Cztery oblicza Basquiata” oraz „Egipt/Street Art/Polityka”.

„Cztery oblicza Basquiata”
Jean-Michel Basquiat (1960-1988) to amerykański artysta, początkowo tworzący graffiti (uznawany jest za jednego z prekursorów tej dziedziny sztuki). Później zajął się malarstwem.
W ramach Katowice Street Art Festivalu zaprezentujemy cztery filmy przybliżające jego postać.

„Egipt/Street Art/Polityka”
Prezentując najnowsze zjawiska współczesnego street artu nie można pominąć zeszłorocznych ruchów rewolucyjnych, które przetoczyły się przez kraje Bliskiego Wschodu i które odbiły się szerokim echem na całym świecie. Znaczącą rolę w tych wydarzeniach odegrała egipska scena artystyczna, która – wychodząc na ulicę i tworząc tam politycznie zaangażowane prace – zachęcała ludzi do sprzeciwu wobec tyranii i zniewoleniu przez ówczesne władze. Wracając do tego, co leżało u podstaw street artu, egipscy artyści pokazali światu, jaką rolę może odgrywać sztuka w przestrzeni publicznej, nie ulegając przy tym komercjalizacji, uprzedmiotowieniu i dekoracyjności.
Podczas Katowice Street Art Festivalu będzie okazja przyjrzenia się bliżej temu, co działo się wtedy w Egipcie. Publiczność będzie miała okazję spotkać się m.in. z reżyserem filmowym Ahmadem Abdallą.

Bilety: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy)
Karnet (na wszystkie projekcje): 30 zł

Uwaga! Ilość karnetów ograniczona. Rezerwować je można tylko osobiście/mailowo/telefonicznie. Karnety zarezerwowane należy wykupić najpóźniej do 20.04.!

Zobacz zwiastun