Cykl

8. Katowicki Przegląd Filmów Górskich

Ósma edycja Katowickiego Przeglądu Filmów Górskich to okazja do spotkania znakomitych alpinistów i obejrzenia najlepszych filmów górskich minionego sezonu. Agnieszka Bielecka ma za sobą znakomity sezon zwieńczony zdobyciem Broad Peaku, zaś zimowy zdobywca Gasherbruma I – Janusz Gołąb stanął na szczycie K2 – góry będącej marzeniem każdego himalaisty. Gościem specjalnym Przeglądu będzie Denis Urubko – światowej sławy himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, który wraz z Włochem Simone Moro jako pierwsi zdobyli zimą Makalu oraz Gasherbrum II. W trakcie swojej prelekcji opowie o dramatycznej i ciężkiej próbie wytyczenia nowej drogi na Manaslu.

Tematyka prezentowanych filmów jest niezwykle zróżnicowana i obejmuje zarówno tematy historyczne: polskie wspinanie w najwyższych górach (Jurek, Zakopiańczycy), historię wspinania w dolinie Yosemite (Valley Uprising), a także opowieść o pierwszym wejściu na Mount Everest (Everest – poza krańcem świata). Nie mogło też zabraknąć tematów współczesnych : K6 West opowiada o zdobyciu dziewiczego szczytu w Karakorum przez Rafała Sławińskiego i Iana Welsteda (osiągnięcie to zostało uhonorowane Złotym Czekanem) zaś Cerro Torre przybliża sylwetkę Davida Lamy i opisuje jego zmagania z Cerro Torre.

Bilety:
Prolog – 3 zł
Prelekcja Agnieszki Bieleckiej i prelekcja Janusza Gołębia – 10 zł
Prelekcja Denisa Urubki – 12 zł
Pojedyncze projekcje i bloki filmowe – 16 zł
Karnety (liczba ograniczona!) – 67 zł – KARNETÓW BRAK!
Epilog – 10 zł (każdy seans), 8 zł (dla posiadaczy karnetów)

UWAGA! Odbiór zarezerwowanych biletów najpóźniej na 40 minut przed projekcją/prelekcją! Rezerwacje nieodebrane w terminie zostaną skasowane.