Cykl

18. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY na Śląsku

Myślą przewodnią tegorocznego festiwalu jest hasło zaczerpnięte z mowy Grety Thunberg – Świat się budzi. Intymny film Jestem Greta (I am Greta) w reżyserii Nathana Grossmana, pokazujący jedną z najważniejszych aktywistek ekologicznych w historii przez pryzmat jej codzienności, otworzy tegoroczną edycję festiwalu.

Wszyscy z nadzieją oczekujemy, aż rzeczywistość w końcu powróci do stanu sprzed pandemii i pokonamy trudności, które zmieniły obraz naszej codzienności w 2020 roku. Chcemy, żeby festiwal niósł nadzieję, że społeczna solidarność, której jesteśmy świadkami obecnie, może zostać z nami na dłużej. Może przemyślimy też nasze postępowanie wobec planety i wyciągniemy lekcję z tego, co obecnie dzieje się wokół nas. Wiele filmów prezentowanych w programie 18. Millennium Docs Against Gravity dotyczyć więc będzie aktywizmu, a ich twórcy będą wzywać nas do działania na rzecz lepszego, równego i ekologicznego światamówi Karol Piekarczyk, Dyrektor Artystyczny MDAG

Festiwal w tym roku odbędzie się, po raz drugi, w formie hybrydowej.,Po części kinowej, w siedmiu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Lublin, Bydgoszcz), od 3 do 12 września, odbędzie się część online na mdag.pl – od 16 września do 3 października. Zapraszamy!

 

Ceny biletów:

18 zł – bilet normalny
15 zł – cena biletu pojedynczego przy jednorazowym zakupie 3 lub więcej biletów na dowolne seanse festiwalowe (opcja dostępna jedynie w kasie kina)

Zobacz zwiastun