Cykl

17. Festiwal Filmowy Cropp Kultowe

Od 17 do 25 maja w Katowicach trwać będzie Festiwal Filmowy Cropp Kultowe.  To jedyny w kraju festiwal, który łączy w sobie pierwszorzędne kino gatunkowe z wyrzuconymi poza nawias oficjalnej historii kina produkcjami klasy B.

Przez 9 kolejnych dni będzie można przyglądać się kinu w całej jego żywiołowości, różnorodności i przewrotności, w dobrej i złej formie. Na FF Cropp Kultowe obecne będą bowiem zarówno duże przeboje mainstreamowe, jak i kameralne produkcje niszowe; filmy, zrealizowane przez uznanych mistrzów i pozbawionych talentu zapaleńców.

17. Festiwal Filmowy Cropp Kultowe to pokazy szeroko rozumianej filmowej klasyki. Program festiwalu złożony jest z filmów, które opierają się upływowi czasu i po latach nadal ujmują swoją szczerością i nierzadko bezkompromisowością. Filmów, które przekraczały kolejne granice obyczajowe i estetyczne kierując rozwój kina na zupełnie nowe tory.

W tym roku organizatorzy zapraszają nas między innymi na filmy z cyklu:  Najlepsze filmy świata, Studio Ghibli, Zombie Attac czy HIT. Co kryje się po tymi intrygującymi nazwami możecie się przekonać przybywając na filmy w połowie maja.