Wydarzenia

 • Cykl

  Od big-beatu do rocka

  Program Od big-beatu do rocka to próba przyjrzenia się jak muzyka rockowa pojawiała się w polskim filmie. Dziś muzyka rockowa czy szerzej – pop jest wszędzie, stanowi naturalny element panoramy kulturalnej. Początki jednak nie były tak oczywiste. Powiew młodzieżowej rewolty trafił na opór komunistycznej władzy. Za dużo było w niej wolności, intensywności, radości, zmysłowości a z czasem także otwartego buntu przeciwko „staremu” światu.

 • Cykl

  Wakacje z Rialtem

  Zapraszamy najmłodszych oraz ich rodziców i dziadków na Filmowe Wakacje do Kinoteatru Rialto. Czeka nas wiele wrażeń. Odwiedzimy Zwierzogród, jedyną w swoim rodzaju metropolię. Zaglądniemy do dżungli i przeżyjemy niezwykłe przygody Mowgli. Polecimy w kosmos by postawić nogę na Księżycu i uratować świat przed niecnymi zamiarami multimilionera. Wpadniemy też na wyspę zamieszkaną przez kolorowe ptaki-nieloty, by bliżej poznać kilku ptasich outsiderów.

  Dajcie się porwać przygodzie z Kinoteatrem Rialto!

 • melodramat / komedia

  Reż. Whit Stillman

  Przyjaźń czy kochanie?

  W cyklu: KOK - Kobiety Oblegają Kino

  Ekranizacja powieści Jane Austen, legendarnej pisarki epoki wiktoriańskiej i autorki jednej z najpopularniejszych powieści miłosnych (Duma i uprzedzenie, Rozważna i romantyczna).

  Przyjaźń czy kochanie? to pełna intryg historia miłosna rozgrywająca się na salonach osiemnastowiecznej Anglii.

  czw, 7 Lipca 2016 - 19:00